İade Şart ve Koşulları


Ürünümü İade Etmek istediğimde Ne Yapmam Gerekiyor?
I&G Forma online alışverişlerde iade işlemleri çok kolay. Siparişlerim bölümüne girip, "Sipariş Detayları" na tıklayarak siparişinizi seçtikten sonra "İade Et" butonuna tıklayarak iade nedeninizi belirttiğiniz takdirde iade talebiniz işleme alınacaktır. I&G Forma Müşteri hizmetlerimizden gelecek olan onay numarası ile birlikte İade etmek istediğiniz ürünü Kargo aracılığıyla hiçbir ücret ödemeden aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.
İade Adresi: 
I&G Forma.
Altıntepsi Mah. Akpınar Cad No.59/A
Bayrampaşa, İstanbul

Tel : 02125677419

İade edeceğiniz ürünü, tüm fatura nüshaları ile, paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş, tüm aksesuarları ile karşı ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir. İade ürün bedeli, ürünler depoya ulaştığı anda iade şartlarına uygunluğu hızla kontrol edilerek, kredi kartınıza veya hesabınıza iade edilir. Para iadenizin bankanıza bağlı olarak, kredi kartınıza yansıması iadeden sonra 10 gün sürebilir. Sipariş içinde kullanmış olduğunuz hediye çekiniz varsa çeklerin bedeli düşülerek iade işlemi gerçekleştirilecektir.
İade Etme Süresi Kaç Gündür?
Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ile paketi teslim aldığınız ilk 7 gündür, I&G Forma bu süreyi müşterilerindeki memnuniyeti gözetmek için 30 güne uzatmıştır. İade işlemlerinizi fatura tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade gerçekleştirebilirsiniz.
Hangi Ürünleri İade Edemiyorum?
I&G Forma markalı tüm ürünleri www.ingforma.com  dan alınmış ise ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. Diğer durumdaki ürünler iade edilemez edilsede kabul edilmez.
İademi Hangi Adrese Göndereceğim?
İade Adresi: I&G Forma
Altıntepsi Mah. Akpınar Cad No.59/A
Bayrampaşa, İstanbul

Tel : 02125677419

İadede Kargo Masraflarını Ben mi Ödeyeceğim?
İade talebiyle www.ingforma.com ya gönderdiğiniz tüm ürünlerin müşteri ilişkileri onaylı olmak şartı ile kargo masrafları firmamıza aittir.
İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?
Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve www.ingforma.com un bankanıza müdahale etme yetkisi yoktur.
Elime Ulaşan Ürün İçin Beden Numara Değişimi Yapabilir miyim?
Ürünlerin kullanılmamış olması koşuluyla, değişim yapmak istediğiniz ürünün stoklarda bulunması durumunda beden ve numara değişikliği yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için www.ingforma.com ile iletişime geçiniz.
Elime Geçen Ürün Kusurlu Ne Yapmam Gerekiyor?
Öncelikle yaşanan aksaklıktan dolayı özür dileriz. Bu durumda İade Sürecimizi takip etmeniz gerekmektedir.
Tutar İadem Neden Taksit Taksit Yatırılıyor?
Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır. Bu durum tamamen bankanızın tasarrufundadır.
Siparişlerimi Nasıl İptal Edebilirim?
Siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım” sekmesinden kontrol ediniz. Eğer siparişiniz “Kargoya Verildi” statüsünde değil ise siparişinizi iptal edebilirsiniz. Talebinizi iletmek için musteriiliskileri@ingforma.com ye e-mail gönderebilirsiniz.